Innowacyjne prace na UG nad treningiem mentalnym sportowców

Uniwersytet Gdański nawiązał współpracę z Neuro Device Group S.A. w celu realizacji badań pilotażowych, prac wdrożeniowych i prowadzenia wspólnych prac badawczo-rozwojowych. Neuro Device Group S.A.  to firma, która zajmuje się projektowaniem, budową i wyposażeniem laboratoriów badawczych z zakresu badań czynnościowych układu nerwowego.W ramach podjętej współpracy zostanie przeprowadzona seria badań dotyczących nowych metod treningu mentalnego sportowców, którego celem jest stworzenie narzędzia do treningu wyobraźni osób pracujących z sportem.  Ze strony Uniwersytetu Gdańskiego za projektowanie i przeprowadzenie eksperymentu, analizę wyników badań, jak również tworzenie narzędzia pod kątem naukowym z wykorzystaniem wiedzy eksperckiej odpowiedzialni są dr Dagmara Budnik Przybylska i dr Jacek Przybylski z Wydziału Nauk Społecznych (Instytut Psychologii, Zakład Psychologii Sportu).

Więcej informacji o Neuro Device Group S.A. znajduje się tutaj: http://www.neurodevice.pl/

2017-11-23T13:49:30+00:00